Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Політична реклама під рубриками «доброта», «турбота» та «довіра»

Політична реклама під рубриками «доброта», «турбота» та «довіра»

Політична реклама під рубриками «доброта», «турбота» та «довіра»

ОПОРА проаналізувала матеріали найпопулярніших газет в Кіровоградському регіоні за останній тиждень, і з’ясувала, чия політична реклама потрапила до рук майбутніх виборців. В більшості випадків політична реклама не відокремлена від іншої інформації й розміщена у рубриках «Інформація», «Актуальне інтерв’ю», «Позиція» тощо.

Чи не найбільше повідомлень з ознаками реклами потенційних кандидатів та політичних сил без належного маркування ("джинси") можна було цього тижня спостерігати в газетах «21-й канал», «Діалог», «Украина центр». Більшість статтей в різних ЗМІ були ідентичними за змістом. В окремих випадках одні й ті самі матеріали підписані різними прізвищами.

Так в газеті 21-й канал від 24 вересня на першій сторінці розміщене фото потенційного кандидата на міського голову Андрія Райковича (висунутий конференцією міської організації «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ») та гаслом «Час єднатись!». Ідентичні фото розміщені в кількох інших ЗМІ. Під рубрикою «новина» - інтерв’ю з Андрієм Райковичем. До речі, ідентичне інтерв’ю опубліковане в газетах «Украина центр» та «Народне слово». В останній знаходиться під рубрикою «політична реклама».

Під рубриками «презентація» та «турбота» опубліковано статті про роботу партії «Наш край» та участь у ній голови ГО «Рідний Кіровоград», потенційного кандидата на міського голову Андрія Табалова (висунутий конференцією міської організації «Наш край»). Під рубрикою «доброта» -  інтерв’ю з кандидатом в депутати до міської ради Анною Ніжніковою (висунута конференцією місцевої організації партії «Опозиційний блок»).

Стаття про потенційного кандидата на міського голову Рафаеля Санасаряна (висунутий конференцією міського осередку Радикальної партії Олега Ляшка) розміщена в рубриці «позиція». Під рубрикою «добре слово» - стаття про потенційного кандидата на міського голову Володимира Пузакова (подав документи про реєстрацію в міську виборчу комісію як самовисуванець). Обидві статті розміщенні також в газеті «Украина центр».

В газеті «21-й канал» та «Украина центр» також можна прочитати статтю про висунення потенційного кандидата на міського голову Артема Стрижакова (самовисування). В газеті «21-й канал» стаття розміщена під рубрикою «довіра». Прізвище цього ж самого потенційного кандидата під рубрикою «перейменування» звучить ще в одній статті в цій же газеті. Ідентичні статті розміщені в газеті «Діалог» без зазначення рубрики.

В газеті «21-й канал» розміщене фото ще одного потенційного кандидата на міського голову Сергія Михальонка (висунутий конференцією міської організації партії «Народний контроль») з гаслом «Кіровоград без корупції!».

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що в ч. 1, 3, 5 ст. 9 Закону України «Про рекламу» зазначено, що реклама має бути чітко відокремлена від іншої інформації, незалежно від форм чи способів розповсюдження, таким чином, щоб її можна було ідентифікувати як рекламу, а інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою «Реклама» чи «На правах реклами». Прихована реклама забороняється.

Відповідно до ч. 5 ст. 57 Закону України «Про місцеві вибори», політична реклама – це одна з форм передвиборної агітації, розміщена за допомогою рекламних засобів, яка спонукає виборців голосувати за або не голосувати за певного суб’єкта виборчого процесу. До політичної реклами належить використання символіки (гімну, прапору, розпізнавального знаку, девізу) або логотипів політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом відповідного виборчого процесу, місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, використання передвиборних слоганів, гасел кандидатів, політичної партії, її місцевих організацій, а так само повідомлення про проведення видовищних чи інших публічних заходів на підтримку місцевої організації партії, кандидата або про підтримку зазначених заходів місцевими організаціями партій, кандидатами, політичними партіями, місцеві організації яких є суб’єктами відповідного виборчого процесу, а також привернення уваги до участі у таких заходах місцевих організацій партій чи певних осіб як кандидатів.

За коментарями звертайтеся:

Патруль Євгеній, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області

+380994263118

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.



© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org