Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Голів дільничних комісій викликали до суду за позовом знятого кандидата на посаду міського голови Бобринця

Голів дільничних комісій викликали до суду за позовом знятого кандидата на посаду міського голови Бобринця

Голів дільничних комісій викликали до суду за позовом знятого кандидата на посаду міського голови Бобринця

24 жовтня до спостерігачів ОПОРИ у Кіровоградській області звернулись члени дільничних комісій м. Бобринця, яких цього дня викликали до суду. На 7 з 8 дільничних виборчих комісій територіальної громади м. Бобринець подав до суду Леонід Кравченко, який 16 жовтня рішенням міської виборчої комісії був знятий з реєстрації кандидатом на міського голову. Попередньо стосовно скасування реєстрації цього кандидата було подано кілька позовів до суду.

Позов Л. Кравченка стосується штампів «вибув» у виборчому бюлетені, який члени дільничних виборчих комісій проставили навпроти прізвища кандидата на виконання рішення міської виборчої комісії. Своє рішення члени комісії прийняли після постанов Центральної виборчої комісії, Кіровоградського окружного адміністративного суду та Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Нагадуємо, що діючого міського голову Леоніда Кравченка виборча комісія у визначені законом терміни зареєструвала як кандидатом на голову міської громади Бобринця (перші місцеві вибори, самовисування), так і кандидатом в депутати до міської ради від політичної партії «Соціалісти».

2 жовтня кандидат написав заяву до ТВК з проханням зняти його з реєстрації кандидатом в депутати міської ради і комісія прийняла відповідне рішення. 5 жовтня інші кандидати на міського голову - Валерій Сніжко (самовисування) та Валентина Татарова («БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ») подали на ТВК скаргу з вимогою скасувати реєстрацію Леоніда Кравченка як кандидата на голову міської громади. ТВК у задоволенні скарги відмовила і кандидати подали позов на це рішення комісії до Кіровоградського окружного адміністративного суду.

9 жовтня постанову з цього приводу прийняла Центральна виборча комісія. 11 жовтня свою постанову виніс Кіровоградський окружний адміністративний суд, який зобов’язав ТВК повторно розглянути скаргу кандидатів на міського голову В. Сніжко та В. Татарченко про скасування реєстрації Л. Кравченка. Кандидат Л. Кравченко подав на рішення суду апеляцію до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. 15 жовтня суд у апеляції відмовив.

16 жовтня ТВК прийняла рішення скасувати реєстрацію кандидата на посаду міського голови Л. Кравченка. Той подав на це рішення до суду. Кіровоградський окружний апеляційний суд виніс рішення про незаконність дій ТВК, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд – про законність рішення ТВК. Після цього Л. Кравченко подав до суду на дільничні виборчі комісії, засідання призначене на 24 жовтня.

В коментарі ОПОРІ Л. Кравченко заявив, що 24 жовтня відкликав даний позов і чекає на рішення ЦВК.

ОПОРА нагадує, що реєстрація самовисуванцем та від партії є порушенням ч. 5 ст. 35 ЗУ «Про місцеві вибори», в якій йдеться про те, що особа може бути одночасно висунута кандидатом у депутати місцевих рад, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости шляхом висування лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.

Згідно з ч. 3 ст. 47 ЗУ «Про місцеві вибори», територіальна виборча комісія скасовує рішення про реєстрацію кандидата в депутати, кандидата на посаду, зокрема, міського голови не пізніше ніж за 18 днів до дня голосування (на перших місцевих виборах, призначених на 25 жовтня 2015 року, – не пізніше 6 жовтня 2015 року включно).

За коментарями звертайтеся:

Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА

Патруль Євгеній координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.

 +380994263118

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)

 

Довідково:                                                                                                                             

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org