Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Кандидат до облради від «Опозиційного блоку» вимагає перерахунку голосів на двох дільницях

Кандидат до облради від «Опозиційного блоку» вимагає перерахунку голосів на двох дільницях

Кандидат до облради від «Опозиційного блоку» вимагає перерахунку голосів на двох дільницях

В Кіровограді кандидат в депутати Кіровоградської обласної ради Віталій Юрах (політична партія «Опозиційний блок») вимагає перерахунку голосів на дільницях № 350876 та № 350877. У Віталія Юраха виникли претензії стосовно почерговості підрахунку бюлетенів членами цих дільничних виборчих комісій.

Як повідомив представнику ОПОРИ секретар Кіровоградської міської ТВК, від кандидата в депутати Кіровоградської обласної ради Віталія Юраха (політична партія «Опозиційний блок») надійшли скарги на дві ДВК. Вони стосувались процесу підрахунку бюлетенів членами цих комісій. Проте, представники міської ТВК змушені були відмовити у прийнятті цих скарг, оскільки, згідно законодавства, скарги мають бути подані до комісії, яка створювала ДВК, тобто, до Кіровської районної у місті Кіровограді ТВК.

В телефонній розмові з представником ОПОРИ кандидат в депутати Кіровоградської обласної ради Віталій Юрах, який балотувався на цьому окрузі, підтвердив викладену вище інформацію та повідомив, що вже несе позови до Кіровоградського окружного адміністративного суду.

«Члени Кіровської районної у місті Кіровограді територіальної виборчої комісії відмовляються приймати мої скарги на ці дві дільниці, посилаючись на те, що під час підрахунку бюлетенів на цих ДВК жоден спостерігач не скаржився на процес, і почерговість підрахунку бюлетенів не впливає на результати підрахунку», - повідомив Віталій Юрах.

ОПОРА нагадує, що згідно частини 12 статті 79 ЗУ «Про місцеві вибори»: «Підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці проводиться дільничною виборчою комісією в такій послідовності:

1) підрахунок голосів по виборах Президента України, виборах народних депутатів України або всеукраїнському референдуму (в разі одночасного проведення місцевих виборів із виборами Президента України, виборами народних депутатів України або всеукраїнським референдумом);

2) підрахунок голосів по виборах відповідно депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради;

3) підрахунок голосів по виборах депутатів районної ради;

4) підрахунок голосів по виборах міського голови;

5) підрахунок голосів по виборах депутатів міської ради;

6) підрахунок голосів по виборах міського голови міста, яке входить до складу іншого міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм;

7) підрахунок голосів по виборах депутатів районної у місті ради, міської ради міста, яке входить до складу міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм;

8) підрахунок голосів по виборах сільського, селищного голови;

9) підрахунок голосів по виборах депутатів сільської, селищної ради;

10) підрахунок голосів по виборах старости».

 

За коментарями звертайтеся:

Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА

Патруль Євгеній - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.

+380994263118

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)

 

Довідково:                                                                                                                             

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.

 © ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org