Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Кандидат вдається до непрямого підкупу через благодійний фонд

Кандидат вдається до непрямого підкупу через благодійний фонд

Кандидат вдається до непрямого підкупу через благодійний фонд

У Голованівську кандидат займається непрямим підкупом за кошти благодійного фонду. Публікації про діяльність кандидата з’являються у місцевих ЗМІ.

В газеті "Вісник Голованівщини" за 18 жовтня одна із сторінок повністю присвячена благодійному фонду "Відродження поколінь" та його засновнику кандидату по 101 виборчому округу (Центр: селище міського типу Голованівськ. ОВО включає: Гайворонський, Голованівський, Маловисківський, Новоархангельський, Новомиргородський, Ульяновський райони)  Віталію Грушевському (самовисування).

В статтях йдеться про те, що В. Грушевський вручає Голованівській школі нові комплекти спортивних форм, у Голованівській районній лікарні відремонтований автомобіль швидкої допомоги, Клинівським та Лебединським школам подаровані електроплити для їдальнь. Також повідомляється про виділення фондом "Відродження поколінь" коштів на ремонт доріг с. Ємилівки, на придбання опалювального приладу Розкішненській школі та на розчищення території Голованівського кладовища.

Слід зазначити, що на сторінці газети міститься позначка: «політична реклама».

Грушевський Віталій з 2012 народний депутат України від Партії Регіонів. Зараз входить в депутатське об'єднання "За мир та стабільність". Засновник фонду "Відродження покоління".

Згідно ч.6 ст.68 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації відповідно до цього Закону, коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах. Кандидати у депутати, зареєстровані у загальнодержавному окрузі, можуть здійснювати передвиборну агітацію за кошти виборчого фонду партії. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.

Згідно ч. 14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

прес-секретар кампанії спостереження Громадянської Мережі ОПОРА в Кіровоградській області
За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області
+380994263118


© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org