Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Кіровоградська ОПОРА підбила перші підсумки спостереження за виборами в регіоні

Кіровоградська ОПОРА підбила перші підсумки спостереження за виборами в регіоні

Кіровоградська ОПОРА підбила перші підсумки спостереження за виборами в регіоні
13 травня у Кіровограді відбулася прес-конференція щодо перших висновків спостереження за виборами Президента України 2014 у Кіровоградській області. Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євген Патруль та довготерміновий спостерігач організації Зоя Лебідь розповіли про поточне спостереження та плани організації на сам день виборів.
news 14.05 4

У день голосування (в кожному з турів) до довготермінових спостерігачів долучиться ще близько 70 короткотермінових спостерігачів і буде проведено швидкий статичний підрахунок (PVT), який є репрезентативним та має вкрай незначну похибку, порівняно з іншими дослідженнями.

Щодо виборчої кампанії у Кіровоградській області, то, як і по всій Україні, вона відбувається як ніколи стрімко. Основна увага місцевих виборчих штабів зосереджена на забезпеченні роботи дільничних виборчих комісій та агітації.

Найпоширенішими формами агітації в області є розміщення матеріалів передвиборчої агітації в друкованих ЗМІ, зовнішня реклама, розповсюдження матеріалів через намети та візити кандидатів. У Кіровоградській області найбільшу активність в агітаційній роботі демонструють такі кандидати: Анатолій Гриценко, Олег Ляшко, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та  Олег Тягнибок. Проте агітаційні заходи деяких кандидатів супроводжуються пошкодженням агітаційних матеріалів. Так, від початку кампанії було пошкоджено білборди П. Порошенка, О. Ляшка , С. Тігіпка, М. Добкіна у місті Кіровоград та білборди О. Ляшка та М. Добкіна у м. Олександрія. Громадянська мережа ОПОРА закликає всі сторони утримуватися від таких дій та не дискредитувати ними виборчий процес. 

Найактивнішою є агітаційна діяльність кандидатів через публікації у ЗМІ замовного або рекламного характеру. В інформаційному просторі з’являються також матеріали з елементами чорного піару. Як в окремих публікаціях у місцевих ЗМІ, так і в окремо виданих газетах, які розповсюджуються на території області.

У Кіровоградській області рівень уваги, яку приділяє ЗМІ висвітленню виборчої кампанії, є значним. Так, у газетах з найбільшим тиражем рекламні матеріали займають більшу частину інформаційної площі. Використання кандидатами візуальної реклами (білборди, сітілайти) не є поширеним, до такого способу агітації найбільше вдаються Петро Порошенко, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко та Михайло Добкін, Сергій Тігіпко та Валерій Коновалюк.

Основні порушення пов’язані якраз з пошкодженням агітаційної продукції та неправильним її розміщенням.

З середини квітня всі ОВК області розпочали свою роботу в штатному режимі й відповідно до Закону України «Про вибори Президента України», не порушуючи граничні терміни реалізації виборчих процедур. Триває інтенсивний процес ротації складу дільничних виборчих комісій. Процес формування дільничних комісій був як ніколи складним – мінімальну кількість членів ДВК у 12 осіб не було забезпечено штабами кандидатів на більшості дільниць у 101, 102, 103 і 104 округах. В результаті, подання на членів дільниць в останній момент здійснювали голови ОВК. На сьогодні усі дільниці розпочали роботу. Але у зв’язку з мінімальною кількістю членів, ймовірні проблеми на дільницях у день голосування.

У кіровоградщині відбулося 4 візити кандидатів у Президенти, що може свідчити про те, що основна боротьба йде за виборців центральних областей України, адже у такі західні області, як Чернівецька, Івано-Франківська, Закарпатська впродовж квітня не було здійснено жодного візиту. 

За коментарями звертайтесь:
Патруль Євген
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.
+38 099 426 31 18


© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org