Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » В м. Знам’янка територіальна виборча комісія не допустила представника ЗМІ на засідання

В м. Знам’янка територіальна виборча комісія не допустила представника ЗМІ на засідання

В м. Знам’янка територіальна виборча комісія не допустила представника ЗМІ на засідання

15 вересня, кореспондента видання «Точка опори», не пустили на засідання Знам’янської міської виборчої комісії, яка розташована у приміщенні Знам’янської  міської ради.

Секретар міської виборчої комісії Рябовол Валентина (організація Політична Партія «Опозиційний блок»), ініціювала відмову в участі в засіданні ТВК, кореспонденту від  видання «Точка опори».

Члени комісії, на чолі з головою Колесником Дмитром («НАРОДНИЙ ФРОНТ») підтримали секретаря і заборонили присутність кореспондента, посилаючись на ст. 66, ч. 5 Закону Країни про місцеві вибори 2015, відповідно до якої, реєстрація офіційних спостерігачів від громадських організацій відбувається за умови подання на реєстрацію офіційних спостерігачів за підписом голови організації і з печаткою організації. Представник ОПОРИ декілька разів наголосив, що має намір бути присутнім як журналіст, але безрезультатно.

Відповідно до ст .27, ч.9 Закону України «Про місцеві вибори 2015»: На засіданнях виборчої комісії, у приміщеннях виборчої дільниці мають право бути присутніми представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації

Зазначимо, що згідно ст. 13, пункту 4 ЗУ «Про місцеві вибори 2015»: Усі засоби масової інформації незалежно від форми власності зобов’язані справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлювати хід підготовки і проведення місцевих виборів у новинах, інформаційних випусках, ток-шоу, дискусійних та інших програмах. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов’язані з місцевими виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день голосування (повторного голосування) на умовах, визначених цим Законом, крім випадків, передбачених законами України. Виборчі комісії, органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, посадові і службові особи цих органів зобов’язані в межах своїх повноважень і компетенції надавати їм інформацію щодо ходу підготовки і проведення місцевих виборів.

 

За коментарями звертайтеся: Патруль Євгеній

+380994263118

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

 

 

 © ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org