Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Виборчій комісії не знайшлося місця у сільраді, бо там ліпили вареники

Виборчій комісії не знайшлося місця у сільраді, бо там ліпили вареники

Виборчій комісії не знайшлося місця у сільраді, бо там ліпили вареники

Звенигородська сільська виборча комісія міста Олександрії вже тиждень не може нормально працювати. Комісія не має необхідної оргтехніки та доступу до інтернету. Сільська рада не обладнала й приміщення для роботи комісії. Приймати присягу членам Звенигородської сільської виборчої комісії довелося на пеньках біля сільради.

12 червня Звенигородська сільська виборча комісія була сформована Олександрійською міською комісією. 13 червня члени комісії зібралися біля міської ради, щоб провести своє перше засідання, та двері приміщення Звенигородської сільради були зачинені. Проводити своє перше засідання і приймати присягу комісія змушена була просто на вулиці біля сільради, аби не порушувати вимоги закону і розпочати свою діяльність вчасно.

Звенигородська сільрада не поспішала надавати комісії приміщення. Як повідомила Олена Штанько (голова комісії), спроби провести засідання у приміщенні сільради завершилося тим, що з одного кабінету членів комісії попросили вийти, а в іншому їм просто не знайшлося місця, бо там ліпили вареники до дня села. Оформляти документацію та користуватися комп’ютером з доступом до мережі Інтернет голові комісії довелося вдома у свого заступника.

За словами Олени Штанько, виконуюча обов’язки голови Звенигородської сільської ради Лілія Котляр відмовилася надавати приміщення для роботи комісії. Та коли голова комісії звернулася до Л. Котляр з офіційним зверненням про надання комісії визначених законом умов для роботи, виконуюча обов’язки голови відмовилася реєструвати звернення. З приводу доступу до інтернету Лілія Котляр сказала, що комісія зможе користуватися інтернетом, коли він буде непотрібен самим працівникам сільради, - повідомила О. Штанько.

21 вересня виборча комісія мала приймати документи для реєстрації від кандидатів в депутати сільради та на посаду сільського голови. Такої можливості не було, адже приміщення для своєї роботи комісія так і не отримала.

Голова Звенигородської виборчої комісії звернулася до місцевих ЗМІ. По приїзду журналістів приміщення одразу знайшлося. І навіть з комп’ютером, щоправда без доступу до мережі Інтернет. Зате у кімнаті знаходилася величезна холодильна камера. Навіщо виборчій комісії холодильник, у сільраді не пояснили, зате пообіцяли, що інтернет підключать наступного дня.

Виконуюча обов’язки голови Звенигородської сільської ради Лілія Котляр запевнила, що приміщення для роботи виборчої комісії було підготовлене давно, аж 17 вересня. І вона готова була надати його комісії за першого прохання. Щоправда виконуюча обов’язки голови зізналася, що законодавство вона знає недосконало, тому не знала, що комісії потрібен окремий інтернет, що на будівлі сільради має бути вивіска виборчої комісії, і що сільрада має бути відкрита навіть у вихідний день, коли там працює виборча комісія. 

Звенигородська сільська виборча комісія зрештою отримала приміщення. 21 вересня, з затримкою у півтора тижня з дня формування виборчої комісії, виконуюча голови Звенигородської сільської ради Лілія Котляр передала ключі від кімнати голові комісії. Як буде працювати виборча комісія далі, невідомо. Адже  голова повідомила, що члени комісії відмовляються від роботи через таку ситуацію.

Відповідно до Статті 73 Закону України «Про місцеві вибори» органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень, зокрема надавати необхідні приміщення для виборчих комісій та повідомляти про їх місцезнаходження виборчу комісію, що формує відповідну виборчу комісію, не пізніш як за один день до її формування.   

За коментарями звертайтеся: Патруль Євгеній - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.

+380994263118

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

 

 



© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org