Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Міжнародні спостерігачі на виборах Президента: представлені 19 держав і 19 міжнародних організацій

Міжнародні спостерігачі на виборах Президента: представлені 19 держав і 19 міжнародних організацій

Міжнародні спостерігачі на виборах Президента: представлені 19 держав і 19 міжнародних організацій

На черговому засіданні 19 травня 2014 р. Центральна виборча комісія завершила реєстрацію офіційних спостерігачів від міжнародних організацій та іноземних держав на позачергових виборах Президента України. Загальна кількість таких спостерігачів склала 2784 особи.

Під час засідання ЦВК було зареєстровано 593 спостерігача. Остаточне число зареєстрованих офіційних спостерігачів від міжнародних організацій та іноземних держав станом на 19 травня складає 2784 особи, що представляють 19 держав (282 особи) і 19 міжнародних організацій (2502 особи).

У порівнянні з президентськими виборами 2009-2010 рр. кількість офіційних спостерігачів дещо зменшилася: тоді за виборами спостерігали представники з 19 держав (330 осіб) і 18 міжнародних організацій (3449 осіб). З іншого боку, треба враховувати той факт, що на виборах 2009-2010 рр. була присутня чимала кількість спостерігачів з Російської Федерації та країн-членів Співдружності Незалежних Держав, зокрема, у складі місій спостерігачів міжнародних організацій: Автономна некомерційна організація "Міжнародна організація зі спостереження за виборами "CIS-EMO"" (416 осіб), Міжнародна спілка громадських організацій "Міжнародна Спілка Комсомольських Організацій - Всесоюзна Ленінська Комуністична Спілка Молоді" (МСКО - ВЛКСМ) (162 особи), Міжпарламентська Асамблея держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (84 особи). Разом з тим на цьогорічних президентських виборах спостерігачі від країн СНД і Російської Федерації увійшли до складу інших місій офіційних спостерігачів, зокрема, від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.   

Офіційні спостерігачі від міжнародних організацій 

На позачергових президентських виборах найбільш численні місії спостерігачів представлятимуть такі міжнародні організації: Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (1056 осіб) Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) у складі 382 осіб, Світовий Конґрес Українців(236 особи) та Український Конгресовий Комітет Америки (222 особи).

Чимала кількість спостерігачів представлятиме Канадську місію спостереження за виборами (CANEOM) – 157 осіб, Парламентську асамблею Організації з безпеки і співробітництва в Європі – 156 осіб, а також Комітет «За відкриту демократію» - 77 осіб.

Офіційні спостерігачі від іноземних держав 

Цьогоріч ЦВК зареєструвала офіційних спостерігачів від дев’ятнадцяти іноземних держав. Серед них найбільше спостерігачів матимуть: Республіка Польща (61), США (38), Литовська Республіка (31), Королівство Данія (28) та Угорщина (22). Цікаво, що на президентських виборах 2009-2010 рр. Польща та США також мали найбільше спостерігачів від іноземних держав – 109 і 76 осіб  відповідно. Порівняно меншу кількість спостерігачів надіслали Російська Федерація (39), Литовська Республіка (28) і Королівство Данія (20).

Також варто зауважити, що на засіданні 19 травня Центральна виборча комісія відмовила у реєстрації офіційних спостерігачів від двох організацій: об’єднання юридичних осіб "Міжнародна неурядова організація "Всесвітній Союз козачих Отаманів" та Європейської платформи за демократичні вибори (за зверненням організації «Європейський Обмін»). Причиною такої відмови в обох випадках стало порушення цими організаціями Порядку реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на виборах Президента України, затвердженого постановою ЦВК від 4 березня 2014 р. №30 та невідповідність поданих для реєстрації документів вимогам Закону України «Про вибори Президента України».

У випадку об’єднання юридичних осіб "Міжнародна неурядова організація "Всесвітній Союз козачих Отаманів"подані до ЦВК документи не містили підтвердження «віднесення до статутної діяльності вказаного об’єднання питань виборчого процесу та спостереження за ним».

У другому випадку Центральною виборчою комісією було виявлено, що не було надано необхідних документів для пітвердження міжнародного статусу організації Європейська платформа за демократичні вибори. Таким чином було встановлена невідповідність документів, поданих для реєстрації офіційних спостерігачів, вимогам Закону та Порядку.

Нагадуємо, присутність міжнародних спостерігачів на виборах покликана  забезпечити неупереджений аналіз відповідності процесу підготовки і проведення виборів загальновизнаним демократичним стандартам і принципам, а також міжнародним зобов’язанням України.

(Використане фото: dt.ua)



© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org