Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » На Кіровоградщині Олесь Довгий підкуповує виборців через благодійний фонд

На Кіровоградщині Олесь Довгий підкуповує виборців через благодійний фонд

На Кіровоградщині Олесь Довгий підкуповує виборців через благодійний фонд

В ОВО № 102(центр-м. Знам’янка, включає: міста Знам’янка, Світловодськ, Знам’янський, Новгородківський, Олександрівський, Онуфріївський, Світловодський райони) від імені Фонду Олеся Довгого будують дитячі майданчик, вручають подарунки, ремонтують  автобуси,дороги та зупинки громадського транспорту. А в газеті «Знам’янські вісті» від 8 жовтня 2014 року вийшла стаття «Добрі справи Олеся Довгого» з переліком «робіт» фонду.

В статті йдеться про те, чим допомагає фонд громадам с. Цвітне Олександрівського району, с. Подорожнє Світловодського району, міста Світловодська, с. Успенка Онуфріївського району, с. Вершино-Камянка Новгородківського району тощо.

Також спостерігачам ОПОРИ відомо про побудову від імені «Фонду розвитку громад» дитячих майданчиків в м. Знам’янка та с. Богданівка Знам’янського району. В усіх випадках на об’єктах будівництва розміщена табличка з зазначенням Імені та прізвища кандидата Олеся Довгого(самовисуванець, у 2006 році став депутатом Київради за списком Блоку Леоніда Черновецького, до 2011 був секретарем Київради, до ВР балотувався і не пройшов на виборах у 2012 році, під час передвиборчої кампанії під виглядом соціальної ініціативи поширював серед виборців продуктові набори).

ОПОРА розцінює такі дії та інформацію у ЗМІ як непрямий підкуп голосів виборців кандидатом у народні депутати Олесем Довгим . Підкуп виборців здійснюється на всій території округу, про що свідчить інформація в тій же статті.

Відповідно до ч. 14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати. Така передвиборча агітація є непрямим підкупом виборців, що карається чинним законодавством.

Згідно ч.6 ст.68 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації відповідно до цього Закону, коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах. Кандидати у депутати, зареєстровані у загальнодержавному окрузі, можуть здійснювати передвиборну агітацію за кошти виборчого фонду партії. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.

прес-секретар кампанії спостереження Громадянської Мережі ОПОРА в Кіровоградській області
За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області
+380994263118


© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org