Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » ОПОРА вітає рішення ЦВК про спрощення процедури зміни місця голосування для мешканців Донбасу

ОПОРА вітає рішення ЦВК про спрощення процедури зміни місця голосування для мешканців Донбасу

ОПОРА вітає рішення ЦВК про спрощення процедури зміни місця голосування для мешканців Донбасу

Громадянська мережа ОПОРА вітає рішення Центральної виборчої комісії від 7 жовтня 2014 р. про спрощення процедури тимчасової зміни місця голосування для виборців з Донбасу. Це дасть змогу мільйонам жителів Донецької і Луганської областей (у тому числі внутрішнім переселенцям із зони АТО), які не мають змоги реалізувати своє право голосу за місцем реєстрації через перешкоджання виборчому процесу і життєдіяльності регіону незаконними збройними формуваннями (та з інших причин), у більш зручний спосіб проголосувати як в інших районах Донецької і Луганської областей, у яких правопорядок і виборчий процес забезпечений українськими органами влади, так і в будь-якому зручному для них населеному пункті України. Згідно з даними заступника голови ЦВК Жанни Усенко-Чорної, станом на 8 жовтня лише 6 тис. громадян подали заяву про тимчасову зміну місця голосування на парламентських виборах. Громадянська мережа ОПОРА закликає громадян, які перебуватимуть у день голосування не за місцем реєстрації (прописки), скористатися своїм правом на зміну місця голосування і найскоріше звернутися до відділів ведення Держреєстру виборців, щоб своєчасно забезпечити собі можливість проголосувати 26 жовтня.

Сьомого жовтня 2014 р. Центральна виборча комісія ухвалила постанову № 1529, спростивши процедуру зміни місця голосування для виборців, виборча адреса яких відноситься до території Донецької та Луганської областей, під час виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 р. Таким чином для зміни місця голосування на парламентських виборах мешканцям Донбасу необхідно особисто звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців (за місцем реєстрації або за адресою бажаного місця голосування) до 20 жовтня включно, пред’явивши лише паспорт громадянина України та відповідну заяву. Подавати документи-підтвердження про причини зміни місця голосування не потрібно. Подібна спрощена процедура діяла на президентських виборах 25 травня для виборців із реєстрацією у АР Крим та м. Севастополь, а тепер є чинною як для кримчан, так і для мешканців Донбасу. У той же для тимчасової зміни місця голосування мешканці інших областей України процедура не змінилася: потрібно подати паспорт, заяву і документ, що підтверджує необхідність зміни місця голосування (довідка про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій тощо (перелік не вичерпний)).

Нагадаємо, що на президентських виборах 25 травня 171 078 громадян України написали заяви до відділів ведення Державного реєстру виборців про тимчасову зміну місця свого голосування.

Окрім масштабної кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України, ОПОРА проводить інформаційно-просвітницьку кампанію та надає юридичну підтримку громадянам щодо захисту їх виборчих прав.

У рамках інформаційно-просвітницької кампанії ОПОРА розробила анімаційний ролик про процедуру тимчасової зміни місця голосування:

Про детальну інструкцію тимчасової зміни місця голосування для всіх категорій громадян (у тому числі тих, хто хоче проголосувати за кордоном) дізнайтеся тут. 

Про те, як перевірити присутність у списку виборців, та порядок дій, якщо Вас немає у списку,дізнайтеся тут.© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org