Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Підкуп виборців, чорнуха і незаконна соціологія в одному виданні

Підкуп виборців, чорнуха і незаконна соціологія в одному виданні

Підкуп виборців, чорнуха і незаконна соціологія в одному виданні

Кілька днів  підряд у Бобринці, Вільшанці та Компаніївці Кіровоградської області (ОВО №100) поширюється друковане видання  «Іскра». В газеті, окрім агітаційних матеріалів за кандидата у народні депутати по цьому округу М. Онула, розміщено негативну інформацію про кандидата С. Березкіна та результати соціологічного опитування без зазначення замовника.

На першій та другій сторінках видання розміщено інформаційний матеріал про кандидата у народні депутати Микол Онула(самовисуванець, член партії УДАР, депутат Кіровоградської обласної ради,президент корпорації "ХХІ століття"). Також в статті «Святкування міста Новоукраїнка завершила запеклими спортивними баталіями» зазначено, що «Їхній азарт був заохочений грошовими призами від Миколи Онула». А в іншій статті йдеться про те, що «найкращих було відзначено спеціальними призами від Миколи Онула», що може вважатися непрямим підкупом виборців.

У частині 14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» зазначено, що заборонено проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

 На другій та третій сторінках знаходяться матеріали з ознаками «чорного піару» про іншого кандидата – Станіслава Березкіна(народний депутат, самовисуванець, у 2012 році потрапив від цього округу до парламенту як член ПР). Зокрема, матеріал «Як нардеп двох братів посадив» та «Герой нашого часу:нардеп –тушка» містять наступні висловлювання: «виграв завдяки неймовірному адміністративному тиску та підкупу», «Березкін опосередковано, руками Януковича, фінансує війну на Сході», «інвестиційний кидала» тощо.

На четвертій сторінці газети міститься стаття «Результати соціологічного опитування». В ній зокрема зазначено, що лідером опитування у 100 окрузі є кандидат Микола Онул від політичної парітї УДАР. Нагадаємо, Микола Онул є самовисуванцем, партія УДАР на парламентських виборах 2014 року йде на вибори у складі Блоку Петра Порошенка. Зазначено, що виконавцем опитування є Український соціологічний центр «Укрсоціум». Замовник опитування, розмір та спосіб формування соціологічної вибірки опитаних, метод опитування, точне формулювання питань, можлива статистична похибка не вказані.

ОПОРА вважає, що розміщення даної інформації є порушенням 2 частини статті 67 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: «Інформаційні агентства, засоби масової інформації у разі поширення результатів опитування громадської думки, пов'язаного з виборами, зобов'язані зазначати повну назву організації, що проводила опитування, замовників опитування, а також інші відомості, зазначені у частині першій цієї статті(ч. 1. - з обов'язковим зазначенням часу його проведення, території, яку охоплювало опитування, розміру та способу формування соціологічної вибірки опитаних, методу опитування, точного формулювання питань, можливої статистичної похибки)».

У вихідних даних видання зазначено, що редакція газети знаходиться в Полтаві, відповідальний за випуск - Каплін Сергій Миколайович(народний депутат, член фракції УДАР у Верховній Раді), наклад – 20 000 примірників.

За телефонами, зазначеними у вихідних видання спостерігачу ОПОРИ повідомили, що це – не редакція газети «Іскра»,  але що стосунок до неї мають. За номерами в Полтаві відповіли: «приймальня депутата Капліна»,   в Кіровограді - «Дендропарк».

прес-секретар кампанії спостереження Громадянської Мережі ОПОРА в Кіровоградській області
За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області
+380994263118


© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org