Перші порушення на виборчих дільницях міста Кіровограда
Завчасно заповнені протоколи, приховані виборчі скриньки та заборона діяльності журналістів, – так розпочався день голосування у м. Кіровограді.
На дільниці №350900 (пров. Фортечний, 7, м. Кіровоград, 25001 (школа №16, фойє) секретар комісії почала заповнювати виборчу документацію раніше визначеного строку. Так, бюлетені, які лишилися невикористаними після процедури голосування за місцем перебування, були «погашені» завчасно, а дані занесені до протоколу.
Згідно ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори»: «Дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу, по якому проводиться голосування на виборчій дільниці. Форма бланка протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці затверджується Центральною виборчою комісією не пізніш як за тридцять днів до дня голосування. Бланки протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу виготовляються відповідною територіальною виборчою комісією для кожної виборчої дільниці у кількості примірників, визначеній відповідною територіальною виборчою комісією в порядку та строки, визначені статтею 75 цього Закону для виготовлення виборчих бюлетенів. Бланки протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці передаються виборчим комісіям разом із виборчими бюлетенями в порядку та строки, визначені статтею 75 цього Закону».
В приміщенні виборчої дільниці №350904 (вул. Свердлова, 97, м. Кіровоград, 25004 (школа №30, актовий зал) було лише три скриньки з п’яти потрібних. Дві інші знаходились в іншому приміщенні. Голова комісії наполягала, що вистачить і трьох.
Ч. 3 ст. 76 Закону України «Про місцеві вибори»: Приміщення для голосування: Кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок - стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня - не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика - не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок. Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок визначається Центральною виборчою комісією.
Одна з членів виборчої комісії дільниці №350836 (вул. Курганна, 64, м. Кіровоград, 25009) була вдягнена у футболку з зображенням серця жовто-блакитного кольору. Слід зазначити, що подібний логотип використовує у своїх агітаційних матеріалах кандидат в мери Кіровограда Артем Стрижаков (самовисування).
Ч. 5 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори»: «Обмеження щодо ведення передвиборної агітації: членам виборчих комісій протягом строку повноважень відповідних виборчих комісій».
На цій же дільниці розміщена інформація про заборону фото та відеозйомки.
Голова дільничної комісії № 350930 (вул.Чернишевського, 36, м.Кіровоград, 25004 (психоневрологічний інтернат, фойє) перешкоджала журналісту видання «Точка ОПОРИ» вести відеозйомку на дільниці.
Част. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України: "Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років".
За коментарями звертайтеся:
Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА
Патруль Євгеній - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.
+380994263118
Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.