Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Перші порушення в роботі дільничних виборчих комісій на Кіровоградщині

Перші порушення в роботі дільничних виборчих комісій на Кіровоградщині

Перші порушення в роботі дільничних виборчих комісій на Кіровоградщині

У Кіровоградській області голосують без необхідних документів та підробляють заяви про голосування за місцем перебування.

Члени дільничної виборчої комісії № 350202 (вул. Радянська, 57, с. Новогригорівка Друга, Долинський р-н, Кіровоградська обл., 28541) видали 12 бюлетенів для голосування особам, які не мають ні паспорта, ні тимчасового посвідчення громадянина України. Спостерігачем ОПОРИ було складено акт про порушення. Міліція відмовилась реагувати на звернення спостерігача.

Згідно ч. 2 ст. 3 ЗУ «Про місцеві вибори»: «Документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є: 1) паспорт громадянина України; 2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України)».

На дільничній виборчій комісії №350193 (с. Гурівка, Долинський район, Кіровоградська обл.) підроблено заяви про голосування за місцем перебування. Так місцевим лікарем були видані 78 довідок про стан здоров’я деяких виборців. Двоє з цих людей прийшли голосувати на дільницю, та згідно заяв, які продемонстрували члени комісії, їх голосування мало здійснюватися за місцем перебування. Двоє виборців повідомили про те, що заяви не складали.

Згідно ч. 5 ст. 78 ЗУ «Про місцеві вибори»: Власноручно написана заява виборця про бажання голосувати за місцем проживання (перебування) разом із довідкою медичної установи про стан його здоров’я реєструється дільничною виборчою комісією в окремому журналі, де зазначаються день і час її надходження, прізвище, ім’я (усі власні імена), по батькові (за наявності), місце проживання (перебування) виборця, назва та місцезнаходження медичної установи, що видала довідку про стан здоров’я виборця.

Част. 2 ст. 158 Кримінального кодексу України: "Підробка виборчих документів, документів референдуму, а так само використання завідомо підроблених виборчих документів, документів референдуму, вчинені членом виборчої комісії, комісії з референдуму, кандидатом, його уповноваженим представником, уповноваженою особою політичної партії (блоку), членом ініціативної групи референдуму, - караються штрафом від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років".

За коментарями звертайтеся:

Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА

Патруль Євгеній - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.

+380994263118

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)

 

Довідково:                                                                                                                             

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org