Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Правопорушення під час виборчого процесу: представники ОПОРИ взяли участь у селекторній нараді МВС

Правопорушення під час виборчого процесу: представники ОПОРИ взяли участь у селекторній нараді МВС

Правопорушення під час виборчого процесу: представники ОПОРИ взяли участь у селекторній нараді МВС

Сьогодні, 21 жовтня, відбулася селекторна нарада Міністерства внутрішніх справ України з питань розслідування правопорушень, пов’язаних із виборчим процесом під час проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 р., і взаємодії з громадськими організаціями. У нараді взяли участь Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, вище керівництво МВС, представники Громадянської мережі ОПОРА. Ольга Айвазовська, координатор виборчих і парламентських програм ОПОРИ наголосила на необхідності якісної і реальної взаємодії між органами правопорядку і спостерігачами ОПОРИ для того, щоб мінімізувати кількість  правопорушень під час підготовки і проведення парламентських виборів 26 жовтня.

На селекторній нараді начальникам головних управлінь МВС у областях (ГУМВС) було доведено до відома довідку щодо введення в дію і застосування Закону України № 1703-VII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян».

У своєму виступі Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наголосив начальникам ГУМВС у областях на необхідності взаємодії з Громадянською мережею ОПОРА та відповідною реакцією на повідомлення про порушення під час виборчого процесу. Міністр заслухав звіт з кожної області про стан розслідування кримінальних справ, пов’язаних з виборчим процесом, види і типи правопорушень під час виборчої кампанії. Разом з тим Арсен Аваков наголосив на необхідності належної роботи працівників внутрішніх справ, відслідковування інформації щодо порушень законодавства у ЗМІ та невідкладного реагування відповідних органів МВС на таку інформацію.

За даними радника Міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, на сьогоднішній день вже розпочато 178 кримінальних проваджень, пов'язаних з порушеннями на виборах, з них 71 - пов'язаних з підкупом виборців.

Під час наради координатор виборчих і парламентських програм ОПОРИ Ольга Айвазовська відзначила, що Мережа ОПОРА зацікавлена у співпраці з МВС та своєчасній реакції органів правопорядку на порушення законодавства під час виборчого процесу, належній підготовці працівників міністерства внутрішніх справ для взаємодії і гарантування безпеки окружних виборчих комісій та виборчої документації. Ольга Айвазовська наголосила, що безумовно необхідною є якісна і реальна взаємодія між органами правопорядку і спостерігачами ОПОРИ для того, щоб мінімізувати кількість правопорушень під час підготовки і проведення парламентських виборів 26 жовтня.

Станом на 14:00 21 жовтня ОПОРОЮ було зафіксовано 321 порушення під час парламентських виборів, серед них - 80 випадків, які містять ознаки підкупу виборців. Інформація про порушення оновлюється на Мапі порушень «Парламентські вибори 2014» у режимі реального часу (http://map.oporaua.org/).© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org