Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Прибічники Олеся Довгого скаржаться на члена ОВК №102 та вимагають його виключення з комісії

Прибічники Олеся Довгого скаржаться на члена ОВК №102 та вимагають його виключення з комісії

Прибічники Олеся Довгого скаржаться на члена ОВК №102 та вимагають його виключення з комісії

Під час зустрічі Олеся Довгого з виборцями член ОВК №102 скандував контрагітаційні гасла. Прибічники О.Довгого написали скарги в ОВК і вимагають виключення.  

Засідання ОВК

27 вересня 2014 року о 16.00 відбулось екстрене скликання засідання ОВК ОВО №102. Приводом став розгляд семи скарг від мешканців м. Знам`янка та Знам`янського району на дії члена ОВК Тишкевич Дениса Вікторовича (від Радикальної Партії Олега Ляшка). У скаргах зазначалось, що Д. Тишкевич під час зустрічі кандидата Олеся Довгого з виборцями, непристойно висловлювався в адресу прибічників кандидата. З прибуттям самого О. Довгого член ОВК скандував гасло «Геть!».  

Заяник скарги Тишкевич Денис Вікторович

Пред’явники вважають, що порушене виборче законодавство, оскільки члени комісії не мають права агітувати, чи контрагітувати.

Згідно статті 74 ч. 1 Закону України «Про вибори народних депутатів України»:Участь у передвиборній агітації забороняється членам виборчих комісій протягом строку їх повноважень у відповідних виборчих комісіях.

Вимогою до ОВК стало звернення в ЦВК з приводу припинення повноважень Д. Тишкевича як члена комісії. До скарг додавалися диски з записом події. В одних скаргах зазначалось, що запис був зроблений обласною ТРК, в інших - власноруч на персональний записуючий пристрій. Всі скарги практично ідентичні і написані від чоловічої особи, хоча заявники – жінки. Це підтвердив і юрист ОВК А. Данілов.

У ході засідання слово надали одному з пред’явників скарг та самому Д. Тишкевичу. Після обговорення, комісією було прийняте рішення винести попередження членам ОВК, щодо участі в подібних заходах. В частині встановлення факту грубого порушення – відмовлено (пояснили, що це робота правоохоронних органів). Скарги були направлені в ЦВК для подальшого розгляду.

Згідно статті 37 ч. 3 Закону України «Про вибори народних депутатів України»:Повноваження члена окружної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково виборчою комісією, яка її утворила, у зв'язку з одноразовим грубим порушенням законодавства України про вибори, встановленим рішенням суду або рішенням виборчої комісії вищого рівня.

Нагадаємо, що на зустріч з Олесем Довгим не могли потрапити всі бажаючі. Вона проходила за списками складеними штабом. Сам кандидат на неї так і не потрапив, адже по приїзду невдоволені громадяни закидали його курячими яйцями.

За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області
+380994263118


© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org