Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Стара нова партія президента готова до парламентських виборів

Стара нова партія президента готова до парламентських виборів

Стара нова партія президента готова до парламентських виборів

Партію «Солідарність» перейменували в «Блок Петра Порошенка», керівником якої став радник Президента України Юрій Луценко. Партійні списки, за його словами, наразі не обговорювалися

У "Холі чемпіонів" стадіону "Олімпійський" 27 серпня відбувся 10-й позачерговий з’їзд ВО «Солідарність». Захід розпочався із затримкою в годину. Проте журналісти могли досхочу поспілкуватися з політичними фігурами біля пропускного пункту. Окрім працівників Управління державної охорони України, які разом з журналістами пили каву на скромному фуршеті, більше правоохоронних органів не було. Медійники жартували, що вже відвикли від відсутності «беркутівців», снайперів та великої кількості дорогих автівок на подібних заходах. У колі журналістів екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко кокетливо повідомив про те, що він навряд чи очолить «Солідарність». Зазначив, що почесним голово партії буде сам Порошенко і політсила об’єднається з усіма розумними людьми.

Всього на з’їзді партії зареєстровано 125 делегатів, серед них Володимир Ар’єв, Руслан Князевич, Ірина Луценко, Олександр Бригинець, Ігор Гринів, Дмитро Андрієвський. Засідання проводив керівник партії «Солідарність», народний депутат від фракції «Батьківщина» Юрій Стець. Присутні обрали президію та лічильну комісію. На порядку денному – проекти рішень про очолювання партії, про її найменування, про нову редакцію програми партії.

Юрій Луценко – очільник нової партії влади

"Комусь треба керувати партією, а комусь подавати снаряди та патрони. Моє місце зараз більше на фронті", - сказав Юрій Стець і подав у відставку. Натомість запропонував обрати головою партії радника Президента Юрія Луценка. Єдину висунуту кандидатуру підтримали всі присутні у залі – 122 делегати (3 особи відлучилися на момент голосування).  

Перед голосуванням вже екс-голова партії «Солідарність» Юрій Стець заявив: «Зараз ми як ніколи повинні докласти максимум зусиль для об’єднання всіх демократичних сил, законодавчої та виконавчої гілок влади. Ми повинні ще до виборів оголосити про створення в новому парламенті майбутньої коаліції демократичних сил». При цьому, він висловив впевненість, що по списка[ «Солідарності» в новий парламент увійде до 70 % нових людей.

У своїй промові Юрій Луценко одразу зазначив, що Україною має керувати твереза реформаторська сила. "Параліч реформ – це головна загроза постмайданної України. У таких умовах cуспільство заражає популізм", - провадив він, цитуючи Біблію, Л. Костенко, Д. Донцова та засновника Microsoft.

Новий голова партії запропонував перейменувати «Солідарність» в «Блок Петра Порошенка». Рішення було підтримано одноголосно. Луценко наголосив, що ця назва може стати пропозицією "УДАРу", " Батьківщині", "Фронту Змін" та іншим демократичним силам для єднання. «Ми говоримо про об’єднання рівних… Парад перемоги нових демократичних сил повинен пройти в новій Україні», - додав він.

Порошенко закликає створити коаліцію до виборів

Після обрання нового очільника партії та її перейменування, на з’їзд прибув Президент України Петро Порошенко. Свій виступ він розпочав зі вшанування хвилиною мовчання загиблих у зоні АТО. Президент привітав свого «політичного побратима» Юрія Луценка з новою посадою та дав дозвіл на використання його імені в назві партії. Також висловив сподівання, що це дасть можливість втілювати в життя реформи, які він ініціюватиме.

Він зауважив, що в партію увійде багато молоді. Натомість «пристосуванців» та «непатріотів» у лавах цієї політсили бачити не хоче. Президент впевнений, що вже потрібно припиняти практику "домовлятися під ковдрою".

Порошенко оголосив, що на сайті Президента з'явилось оголошення про проведення дострокових парламентських виборів 26 жовтня 2014 року: «Це є ознакою демократизації системи, яка почалась з Революції гідності, продовжилась на виборах Президента і буде далі на цих виборах, якщо переможе не лише наш Блок, а й усі проєвропейські партії". Він висловив бажання, аби всі демократичні сили об’єдналися до виборів. Склад більшості майбутнього парламенту, на його думку, повинен бути відомий ще до виборів. Додав також, що добиватиметься змін у виборчому законодавстві щодо відкритих партійних списків.

Президент висловив головну мету коаліції – забезпечення членства України в ЄС у 2020 році. «Жодного відтермінування ратифікації Угоди з ЄС бути не може, адже Європа ще ніколи не була такою прихильною до нас, як зараз», - сказав Порошенко. Нагадав, що вчорашня зустріч у Мінську пройшла вдало. Після чого, потиснув руку Юрію Луценко та покинув засідання.

Партія «Блок Петра Порошенка» оголосила свій з’їзд безстроковим. Таке рішення, за словами Юрія Луценка, прийнято, аби у випадку необхідності делегати змогли знову зібратися «задля вирішення організаційних рішень щодо проведення і участі в дострокових виборів». Наразі партійні списки не обговорювались.© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org