Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » У 101 окрузі конкуренти зафіксували непрямий підкуп і агітацію у навчальному закладі кандидатом від Блоку Порошенка

У 101 окрузі конкуренти зафіксували непрямий підкуп і агітацію у навчальному закладі кандидатом від Блоку Порошенка

У 101 окрузі конкуренти зафіксували непрямий підкуп і агітацію у навчальному закладі кандидатом від Блоку Порошенка

Минулого тижня до довготермінових спостерігачів  ОПОРИ в Кіровоградській області почала надходити інформація про непрямий підкуп виборців на територію 101 ОВО(центр- смт. Голованівськ, включає: Гайворонський, Голованівський, Маловисківський, Новоархангельський, Новомиргородський, Ульяновський райони). В повідомленнях громадян йшлося про те, що від імені кандидата у народні депутати від Блоку Петра Порошенка Олега Голімбієвського педагогам округу дарують шерстяні пледи. На днях факт непрямого підкупу виборців оприлюднив в Інтернет-мережі кандидат у народні депутати по цьому ж округу від Радикальної партії Олега Ляшка Михайло Бевзенко.

На відео в кабынеты директора в приміщенні освітнього закладу невідомі чоловіки знаходять пакети з надписом «Час єднатись. Олег Голімбієвський. Блок Петра Порошенка». В пакетах - пледи та агітаційна продукція.  Кандидат від Радикальної партії розповів спостерігачу ОПОРИ, що відео зняте в навчально- виховному об’єднанні селища Смоліне Маловисківського району. https://www.youtube.com/watch?v=4-O2PjfQiUA

Сам кандидат Олег Голімбієвський спостерігачу ОПОРИ факт подарунків заперечив: «Це все чорні технології конкурентів. Я такого не роздавав».

Натомість спостерігачі ОПОРИ і далі отримують інформацію в різних населених пунктів округу про вручення пледів від імені цього кандидата.

Вручення подарунків містить ознаки непрямого підкупу виборців. Таким чином порушена ч. 14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів», в якій забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів.

Окрім того, Громадянська Мережа ОПОРА:  нагадує, що агітація в освітніх закладах, які є комунальними підприємстванми, заборонена:  «Забороняється проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, у яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії - суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями»..

прес-секретар кампанії спостереження Громадянської Мережі ОПОРА в Кіровоградській області
За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області
+380994263118


© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org