Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » У Добровеличківці четверо кандидатів-сумісників на посаду селищного голови

У Добровеличківці четверо кандидатів-сумісників на посаду селищного голови

У Добровеличківці четверо кандидатів-сумісників на посаду селищного голови

ОПОРА проаналізувала списки кандидатів в депутати на посаду Добровеличківського селищного голови і виявила «сумісників». Четверо самовисуванців із дванадцяти зареєстрованих кандидатів на посаду Добровеличківського селищного голови, одночасно балотуються у Добровеличківську районну раду по партійних списках.

Кандидати в депутати до Добровеличківської районної ради від «Аграрної партії» Заєць Віктор Іванович та Селюнін Сергій Едуардович одночасно зареєстровані кандидатами на посаду Добровеличківського селищного голови як самовисуванці. 

Аналогічна ситуація з кандидатами в депутати до районної ради від «Радикальної партії Олега Ляшка» Дромашком Іваном  Івановичем та Костенком Володимиром Леонідовичем, які теж зареєструвалися як самовисуванці на Добровеличківського селищного голову.

ОПОРА нагадує, що таке сумісництво є порушенням ч. 5 ст. 35 ЗУ «Про місцеві вибори», в якій йдеться про те, що особа може бути одночасно висунта кандидатом у депутати місцевих рад, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости шляхом висування лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.

Також, згідно ч. 8 ст. 41 цього ж закону, таких осіб виключають з усіх виборчих списків: у разі якщо особа, включена за її письмовою заявою про згоду балотуватися за виборчим списком кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії, включена за її письмовою заявою про згоду балотуватися за виборчим списком кандидатів у депутати від місцевої організації іншої політичної партії та (або) висунута за її письмовою заявою про згоду балотуватися кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, старости від місцевої організації іншої політичної партії або шляхом самовисування, відповідні територіальні виборчі комісії виключають таку особу з усіх виборчих списків, до яких вона була включена, скасовують її реєстрацію як кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, про що повідомляють відповідні місцеві організації партій та цю особу».

 

Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА

 

За коментарями звертайтеся: Патруль Євгеній - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.

+380994263118

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.



© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org