Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » У Кіровограді дії мажоритарника Березкіна мають ознаки непрямого підкупу

У Кіровограді дії мажоритарника Березкіна мають ознаки непрямого підкупу

У Кіровограді дії мажоритарника Березкіна мають ознаки непрямого підкупу

У 99 виборчому окрузі з центром в Кіровограді балотується син народного депутата України Станіслава Березкіна – Максим Березкін. У ЦВК кандидат зареєструвався, але агітує з порушеннями.

Зокрема, кандидат Березкін на Дні міста в Кіровограді провів благодійну акцію (гасло: «Максим Березкін подвоїть всі зібрані благодійні внески»), інформують спостерігачі ОПОРИ.

Тут є ознаки одразу трьох порушень.

Участь кандидата в депутати у заходах до Дня міста може суперечити ч.4 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»,  де читаємо, що забороняється агітація «(…) під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями». День міста – це свято, яке організовується зазвичай органами місцевого самоврядування.

Подвоювання благодійних внесків Максимом Березкіним має ознаки непрямого підкупу виборців. Так, частина 14 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», гласить, що забороняється проводити передвиборчу агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

До речі, М. Березкін розміщував оголошення про свою акцію у невстановлених місцях. Як заявив спостерігачу ОПОРИ керівник Кіровоградської спецінспекції Віктор Іванов: «Мої інспектори зафіксували приклади цих порушень і будуть з цим боротися».

За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
Координатор ОПОРИ у Кіровоградській області
+38 099 426 31 18


© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org