Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » У Кіровоград спостерігачами ОПОРИ зафіксовані випадки фальстарту

У Кіровоград спостерігачами ОПОРИ зафіксовані випадки фальстарту

У Кіровоград спостерігачами ОПОРИ зафіксовані випадки фальстарту

Фальстарт зафіксовано і на теренах Кіровоградської області. З передчасної агітації розпочали свою передвиборчу кампанію більшість ймовірних кандидатів у народні депутати по ОВО № 99(м. Кіровоград), інформують спостерігачі ОПОРИ.

 Так, єдиний зареєстрований кандидат  у народні депутати у 99-у виборчому окрузі станом на 22 вересня - Максим Березкін. До слова, він - син нардепа Станіслава Березкіна.

 Попередньо про наміри балотуватися у Кіровограді оголосили:

 - діючий народний депутат Андрій Табалов;
 - головний лікар обласного онкологічного диспансера, депутат обласної радиКостянтин Яриніч (Блок Петра Порошенка);
 - координатор Кіровоградського Євромайдану, депутат Кіровоградської міської ради Сергій Михальонок (самовисування);
 - голова міської організації партії, депутат Кіровоградської міської ради «Удар»Лариса Онул (самовисування);
 - депутат Кіровоградської міської ради Павло Топчій («Батьківщина»);
 - депутат Кіровської районної ради Микола Гречуха (партія «Сила Людей);
 - депутат Кіровоградської міської ради Артем Стрижаков(самовисування);
 - голова благодійного фонду «Наша родина» Олена Шевченко («Народний фронт»);
 - громадський діяч Тетяна Бородіна (Радикальна партія Ляшка);
 - громадський діяч Василь Ращупко(само висування).

Водночас, жоден з перелічених кандидатів офіційно ще не зареєстрований Центральною виборчою комісією. Таким чином порушується ч. 3 ст. 3 Закону України «Про вибори народних депутатів», яка гарантує, що усі кандидати у народні депутати України мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі.

Адже на кандидатів, які одразу зареєструвалися і таким чином легітимізували свій статус суб’єкта виборчого процесу, поширюються обмеження щодо ведення передвиборчої агітації. Натомість, відсутність вчасної реєстрації дає змогу політику  повідомити виборців, що він претендує на їх голоси, агітувати за себе, але не нести відповідальності за порушення ст. 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів», де перелічено усі заборонені способи агітації.

Про активну агітацію свідчить розміщення великої кількості реклами на зовнішніх носіях. По місту розміщено біл-борди з зображенням ймовірних кандидатів Андрія Табалова , Василя Ращупко та Лариси Онул, сітілайти з портретами тієї жЛариси Онул та Артема Стрижакова. Також, інформація про  Андрія Табалова, Ларису Онул та Артема Стрижакова займає найбільшу кількість рекламних площ в місцевих ЗМІ.

На день міста, який відзначали в Кіровограді 20 вересня, потенційний кандидатЛариса Онул підтримала організацію чемпіонату з мотоспорту,  Артем Стрижаков - виставку «На розі двох вулиць». Зазначимо, що, за умови реєстрації, '

Також в цьому ж окрузі розміщено біл-борди партій, які оголосили про намір брати участь у виборах.  Але - без вихідних даних: Блоку лівих сил, Опозиційного блоку, «Батьківщини» та «Сильної України».

 Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що, згідно ч. 23 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
Координатор ОПОРИ у Кіровоградській області
+38 099 426 31 18


© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org