Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » У Кіровограді відзначатимуть Міжнародний день Права знати

У Кіровограді відзначатимуть Міжнародний день Права знати

У Кіровограді відзначатимуть Міжнародний день Права знати

В рамках святкування Міжнародного дня Права знати, що відзначається 28 вересня, Громадська організація «Територія Успіху» та Громадянська мережа ОПОРА  планує проведення ряду заходів, присвячених доступу до інформації. 28 вересня громадські організації усього світу святкують Міжнародний день Права знати. У цей день вони проводять акції, конференції, тренінги  та інші заходи, присвячені доступу до інформації, тим самим популяризуючи право громадян знати та отримувати соціально важливу інформацію. Міжнародний день Права знати започаткований у 2002 році на конференції, яка зібрала в одному приміщенні різні громадські організації та ініціативи, що працювали у полі доступу до публічної інформації та відстоювали право громадян «знати». Саме тоді було засновано Мережу захисників свободи інформації (The Freedom of Information Advocates Network, FOIAnet), а 28 вересня визначено, як День права знати. Заходи, що відбудуться в рамках святкування дня Права знати:

- 3.10.2014  проведення екскурсії Центром надання адміністративних послуг та міською радою для громадських активістів міста об 11.00, вул. Велика Перспективна Міськвиконком.;

- 6.10.2014 проведення тренінгу-презентації для журналістів та громадських активістів щодо дотримання органами влади закону «Про доступ до публічної інформації» об 15.00 в Кіровоградському прес-клубі реформ, 3 поверх «Копилка».

Центр надання адміністративних послуг в Кіровограді має інформаційно-консультаційний центр, відділ державної реєстрації, працює з питаннями, що стосуються земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.  Діяльність центру спрямована на надання якісних послуг, розгляд звернень громадян та безпосередню роботу виконавчого комітету міської ради. В країнах Європи право доступу до інформації регулюються окремим законами, які чітко врегульовують механізм отримання даних. В Україні, це Закон України «Про доступ до публічної інформації», який визначає порядок подання запиту на отримання інформації та термінів надання відповіді. Такі заходи проводяться в містах України Мережею партнерів з вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування, яка ініційована Львівською командою Громадянської мережі ОПОРА. На Кіровоградщині партнером Мережі є громадська організація «Територія успіху».

За детальною інформацією звертайтесь: teritoriy@i.ua, тел. 0505860126© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org