Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » В Кіровограді кандидати підписали два меморандуми про чесні вибори

В Кіровограді кандидати підписали два меморандуми про чесні вибори

В Кіровограді кандидати підписали два меморандуми про чесні вибори

7 жовтня  кандидати у народні депутати України по 99-му виборчому округу (Центр: місто Кіровоград, Ленінський район. ОВО включає: частина Кіровського, частина Ленінського районів міста Кіровограда) підписали два Меморандуми про чесні вибори.

Підписання Меморандумів підтримало 10 з 14 кандидатів у депутати по цьому округу: Костянтин Яриніч (Блок Петра Порошенка),Сергій Михальонок (самовисування), Лариса Онул (самовисування), Павло Топчій («Батьківщина»), Микола Гречуха («Сила людей»), Максим Березкін (самовисування), Олександр Гавриленко (Блок Лівих сил), Василь Ращупко (самовисування), Олена Шевченко («Народний фронт»), Артем Стирижаков (самовисування).

Один з документів містить загальні норми(ініційований кандидатом у народні депутати Костянтином Яринічем), інший – конкретні механізмами оцінки порушень( ініційований довіреними особами кандидатів у народні депутати Лариси Онул та Павла Топчія). Було вирішено підписати обидва документи. Під час своїх виступів двоє(Лариса Онул, Максим Березкін) кандидатів зазначили, що проти них ведеться «брудна» кампанія. Більшість кандидатів заявили, що меморандуми не гарантують ведення чесної боротьби

Присутній на заході екс-голова Комітету виборців України, кандидат у народні депутати від Блоку Петра Порошенка  Олександр Черненко теж зазначив, що підписання Меморандуму  не гарантує проведення чесних виборів і що «в Кіровоградській області вже розпочинається підкуп виборців».

Згідно з одним з текстів Меморандуму, спостерігати за дотриманням його умов підписаної угоди буде спеціально створена Наглядова рада, до складу якої увійдуть довірені особи кожного з кандидатів, представники громадськості та журналісти, які не належать до жодного з штабів кандидатів у нардепи. Кандидатам даватиметься 3 шанси. Після виявлення 3-го порушення  кандидат буде зобов'язується знятися з реєстрації. 

Меморандум 1

- неухильно дотримуватись норм Конституції України, вимог виборчого законодавства на всіх етапах виборчого процесу;

- не поширювати завідомо неправдиві відомості та недостовірну інформацію;

- не використовувати адміністративний ресурс в будь-який спосіб, не вчиняти будь-які спроби тиску на громадян, засоби масової інформації, представників різних політичних сил та бізнесу;

- будувати взаємовідносини між суб’єктами виборчого процесу на принципах рівноправності і взаємної поваги;

- чітко слідувати морально-етичним нормам, не допускати дій, які принижують честь і гідність суб’єктів виборчого процесу;

- усіма законними методами забезпечувати контроль за недопущенням порушень чинного законодавства під час голосування виборців та під час підрахунку голосів.

Підписанти даного Меморандуму несуть особисту та політичну відповідальність перед усіма суб’єктами виборчого процесу за порушення норм, передбачених даним документом.

Меморандум 2

1. Протягом трьох днів з моменту підписання Меморандуму створити Наглядову раду у складі  довірених осіб кандидатів у народні депутати (або по кількості кандидатів, що підписали цей меморандум) і рівної з ними кількості представників громадськості, які не беруть участь у виборах і не працюють у виборчих штабах кандидатів у народні депутати України.

2. Делегувати Наглядовій раді право заборонити будь-яку акцію кандидата, якщо вона порушує базові принципи демократії, чинний Закон про вибори, Конституцію України, використовує адмінресурс та прямий підкуп виборців.

3. Наглядовій раді делегується право проводити щоденний моніторинг усіх акцій кандидата, а також друкованої агітаційної продукції і рекламних роликів кандидата у ефірних ЗМІ з винесенням попередження кандидату про порушення умов Меморандуму.

4. Кандидати, що підписали цей Меморандум, зобов’язуються обговорювати публічно дії та принципи інших кандидатів виключно у рамках відкритих дебатів. Наглядовій раді делегується право висловити попередження кандидату в разі порушення цього принципу.

5. Кандидати гарантують недопущення прямого чи непрямого тиску на ЗМІ та недопущення цензури у підконтрольних кандидатові ЗМІ, а Наглядовій раді делегується право моніторингу ЗМІ з винесенням попередження кандидату в разі порушення цього принципу.

6. Наглядова рада має право більшістю голосів прийняти рішення про висвітлення у ЗМІ вищеназваних порушень і висловити попередження кандидату про недотримання умов Меморандуму. При наявності трьох попереджень, що висловила більшістю голосів Наглядова рада, кандидат зобов’язується знятись з реєстрації і вийти з виборчих перегонів.

7. Депутат, що не виконав своє зобов’язання по зняттю з реєстрації і виходу з виборчих перегонів після рішення Наглядової ради, є грубим порушником цього Меморандуму і принципів демократії, що максимально широко висвітлюється у ЗМІ за результатами прес-конференції або бажанням інших кандидатів після винесення остаточної резолюції Наглядовою радою.

Завтра,  8 жовтня,  в Кіровограді планується підписання ще одного, третього меморандуму про чесні вибори. Цього разу від руху «Чесно».

прес-секретар кампанії спостереження Громадянської Мережі ОПОРА в Кіровоградській області
За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області
+380994263118


© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org