Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » В Кіровограді правоохоронці зафіксували підкуп виборців

В Кіровограді правоохоронці зафіксували підкуп виборців

В Кіровограді правоохоронці зафіксували підкуп виборців

У Кіровограді (99 виборчий округ), довготерміновий спостерігач ОПОРИ був присутній при слідчих діях по заяві про порушення виборчого законодавства - підкупу виборців. Затримано молодого чоловіка за фактом передачі ним коштів іншій особі за голосування за конкретного кандидата та партію. За інформацією зі штабу одного з кандидатів, йдеться про 150 грн. за голос, які передали підставній особі, що зафіксовано правоохоронцями та свідками.

Представник штабу кандидата, який виявив підкуп повідомив, що йдеться про кандидата у народні депутати М. Березкіна (самовисування) та партію Опозиційний блок.

Нагадаємо, що Верховною Радою був прийнятий закон України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян", який 19 жовтня був підписаний президентом України Петром Порошенком. Закон набирає чинності 23 жовтня.

Згідно внесених до закону України змін (№ 1703-VII), здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів, робіт, послуг карається обмеженням волі на строк від 2 до 4 років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

Виборця, який продав свій голос, штрафуватимуть на суму від 1,7 до 5,1 тис. грн або будуть карати виправними роботами на строк до двох років чи обмеженням волі на той самий строк.

№ 99 (Центр: місто Кіровоград, Ленінський район. ОВО включає: частина Кіровського, частина Ленінського районів міста Кіровограда)

 

 

прес-секретар кампанії спостереження Громадянської Мережі ОПОРА в Кіровоградській області

За коментарями звертатись:

Патруль Євгеній

координатор виборчих програм

Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області

+380994263118© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org