Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » В Олександрії на виборчій дільниці журналіст політичної газети здійснює незаконну агітацію

В Олександрії на виборчій дільниці журналіст політичної газети здійснює незаконну агітацію

В Олександрії на виборчій дільниці журналіст політичної газети здійснює незаконну агітацію

В Олександрії на виборчій дільниці 350749 знаходиться молодий чоловік, який представився журналістом політичної газети «Сила людей». На бейжді цього журналіста розміщена назва політичної партії «Сила людей» та її логотип.

Молодий чоловік, який представився як Кітаєв Сергій Валерійович, представник газети «Сила людей» з посвідченням журналіста газети номер 0224, дійсним до 15.11.15, розгулює по ДВК 350749, яка знаходиться на території територіального виборчого округу № 14 міста Олександрії (вул. Калініна 63, 65, 67, 69, 71-73; вул. Луначарського, 39, 43; вул. Семашка, 22, 46, 54-58, 60, 62; вул. Фрунзе 3-15; вул. Червоноармійська, 51-60; вул. 50 років Жовтня, 15А, 17, 3034; пров. Гастелло) з посвідченням на якому вказана назва політичної сили «Сила людей» та логотип цієї партії.

На неодноразові прохання членів комісії зняти посвідчення, яке є політичною рекламою, а отже агітацією у день голосування, Сергій Кітаєв відповів відмовою. Не звертає уваги і на аналогічні прохання інших спостерігачів зняти посвідчення з політичною рекламою «Сили людей».

На дане порушення дільнична виборча комісія виборчої дільниці 350749 склала акт про порушення та скаргу до Олександрійської міської виборчої комісії на діяльність журналіста політичної газети «Сила людей». Також акт про порушення виборчого законодавства та скаргу склав кандидат від місцевої організації політичної партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ».

Згідно ч. 2 ст. 54 ЗУ «Про місцеві вибори»: «Місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати в депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборчу агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Передвиборча агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборчої агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється».

Відповідно до частини 5 Статті 57 ЗУ «Про місцеві вибори» політична реклама – це одна з форм передвиборної агітації. До політичної реклами належить використання символіки або логотипів політичної партії, місцева організація якої є субєктом відповідного виборчого процесу.

 

За коментарями звертайтеся:

Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА

Патруль Євгеній - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.

+380994263118

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)

 

Довідково:                                                                                                                             

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org