Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » В Олександрії окружна комісія відмовляє кандидатам у організації зустрічі зі «спецконтингентом» та реєстрації спостерігачів

В Олександрії окружна комісія відмовляє кандидатам у організації зустрічі зі «спецконтингентом» та реєстрації спостерігачів

В Олександрії окружна комісія відмовляє кандидатам у організації зустрічі зі «спецконтингентом» та реєстрації спостерігачів

Окружна виборча комісія округу № 103 (Центр округу: місто Олександрія. ОВО включає: місто Олександрія, Долинський, Олександрійський, Петрівський, Устинівський райони) відмовила у реєстрації офіційних спостерігачів від кандидата Віктора Медвідя (самовисування).

Всього постановою окружної комісії відмовлено у реєстрації 50 спостерігачам від В. Медвідя. Підставою відмови є відсутність належних заяв від громадян, які погодились бути спостерігачами від кандидата. Неналежне оформлення тексту подання, на думку членів комісії, не відповідає вимогам законодавства.

В тексті заяв громадян спочатку йде мова про згоду на участь у роботі дільничної виборчої комісії, а потім вказується про бажання бути спостерігачем від кандидата.

В тексті подання громадянство спостерігачів вказано абревіатурою «укр», у деяких не вказані адреси місця проживання, контактні телефони.

Подання вносилось двічі, оскільки члени комісії намагались надати роз’яснення щодо належного оформлення документів. Та за словами членів комісії, в результаті було зареєстровано саме такий документ, який і став підставою для відмови у реєстрації офіційних спостерігачів.

Згідно ч. 6 ст. 78 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: У поданні про реєстрацію офіційних спостерігачів зазначаються їх прізвища, імена, по батькові, громадянство, дата народження, місце проживання та адреса житла, місце роботи, посада (заняття), номери контактних телефонів. До подання додаються заяви про згоду цих осіб бути офіційними спостерігачами від відповідної партії, кандидата у депутати чи громадської організації та ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України або ксерокопія тимчасового посвідчення громадянина України (для осіб недавно прийнятих до громадянства України). До подання від громадської організації подається також копія рішення Центральної виборчої комісії про дозвіл мати офіційних спостерігачів під час виборів депутатів.

Підставою для відмови у реєстрації офіційного спостерігача може бути лише не надання вищевказаних відомостей для реєстрації.

Також, окружна комісія 103 виборчого округу відмовила у зверненні кандидата Івана Жилки (висунутий шляхом самовисування) щодо організації зустрічі зі «спецконтингентом» в установі «ІК/35-49». Відповідну постанову прийняла окружна комісія 21 жовтня.

Підставою для прийняття такого рішення є відсутність вказаної установи в межах округу та відсутність у комісії повноважень щодо організації зустрічі зі «спецконтингентом», оскільки комісія проводить заходи з організації зустрічей кандидатів із виборцями.

Нагадаємо, що Іван Жилка є кандидатом в 103 виборчому окрузі, доцент кафедри Академії прокуратури України, безпартійний, проживає в місті Києві.

прес-секретар кампанії спостереження Громадянської Мережі ОПОРА в Кіровоградській області
За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області


© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org