Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » В Олександрії виборча комісія програла усі суди і зареєструвала позивачів у кандидати

В Олександрії виборча комісія програла усі суди і зареєструвала позивачів у кандидати

В Олександрії виборча комісія програла усі суди і зареєструвала позивачів у кандидати

Олександрійська міська виборча комісія зареєструвала представників від місцевих організацій політичних партій «Сила людей» та «ВО «Свобода», які подавали на комісію позов до суду за її відмову у реєстрації кандидатів і виграли свої судові позови. Зареєстрований і кандидат від олександрійського «Опозиційного блоку», який теж отримав відмову і судився з цього приводу з комісією.

Політичні організації партій «Сила людей» та «ВО «Свобода» подали до суду після того, як значна кількість їхніх представників отримали відмову від виборчої комісії Олександрії у реєстрації. «Сила людей» не змогла зареєструвати 29 своїх представників, а «ВО «Свобода» не дорахувалася 15 кандидатів.

Кіровоградський окружний суд вирішив задовольнити позов цих політичних організацій. Окрім того у рішенні суд зобов’язав Олександрійську виборчу комісію прийняти уточненні документи, через які, власне, претендентам в кандидати і відмовили в реєстрації, та повторно розглянути питання реєстрації кандидатів.

Олександрійська виборча комісія довго думала, чи подавати апеляцію на рішення Кіровоградського окружного суду. Зрештою комісія вирішила не подавати апеляцію, аби потенційні кандидати не втратили можливість пройти повторну процедуру реєстрації. Уточнені документи виборча комісія у «Сили людей» прийняла, розглянула і все-таки більшістю голосів зареєструвала кандидатів від цих політичних сил.

А от олександрійський «Опозиційний блок» свій позов щодо відмови у реєстрації його кандидата в окружному суді програв. Однак апеляційний суд рішення окружного суду скасував і зобов’язав виборчу комісію кандидата зареєструвати. Це комісія і зробила на своєму черговому засіданні.

Відповідно до п. 5 Ст. 94 Закону України «Про місцеві вибори»: «Рішення, дії чи бездіяльність територіальної виборчої комісії може бути оскаржено до територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, або до суду».

 

За коментарями звертайтеся: Патруль Євгеній - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.

+380994263118

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org