Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » В Олександрії виборча комісія відмовила в реєстрації представникам 6 партій

В Олександрії виборча комісія відмовила в реєстрації представникам 6 партій

В Олександрії виборча комісія відмовила в реєстрації представникам 6 партій

Олександрійська міська виборча комісія відмовила в реєстрації 76 потенційним кандидатам в депутати до Олександрійської міської ради від різних політичних сил міста. До списку претендентів, які отримали відмову, увійшли представники місцевих організацій партій «Свобода», «Опозиційний блок», «Сила людей», «Українське об’єднання патріотів-УКРОП», «Відродження» та «Наш край».

30 вересня Олександрійська міська виборча комісія на своєму засіданні розглянула документи, що надійшли для реєстрації від місцевих організацій політичних партій «Опозиційний блок», «Свобода» та «Сила людей». Комісія прийняла рішення про часткову невідповідність поданих документів, на підставі чого відмовила у реєстрації окремим претендентам в кандидати.

Невідповідність у більшості кандидатів полягала у неправильно заповненій автобіографії. Представники партій не вказали різну інформацію: хто місце роботи, хто контактний телефон, а хто забув написати громадську діяльність та партійність. Комісія вирішила, що такі автобіографії не достатньо точні і не відповідають Закону України «Про місцеві вибори».

Відповідно до Ст 40 п 6 ч 1 Закону України «Про місцеві вибори»: Автобіографії кандидатів обов’язково повинні містити цілий перелік особистих даних про них. Серед них і партійність, і місце роботи, і громадську роботу, і контактний телефон.

Ст 46 п 2 ч 1 цього ж Закону дозволяє виборчій комісії відмовити в реєстрації кандидатам в депутати у разі відсутності передбачених ЗУ «Про місцеві вибори» документів для реєстрації. 

В результаті таких рішень комісії від місцевої організації політичної партії «Свобода» був зареєстрований лише один з 16 кандидатів в депутати до міської ради. Ним став перший номер політичного осередку. «Силі людей» вдалося зареєструвати 8 з 37 кандидатів в депутати. А місцевий «Опозиційний блок» не зміг зареєструвати лише одного кандидата. У випадку «Опозиційного блоку» причиною для відмови стало те, що претендент в кандидати подав фотокопію декларації, яку члени комісії більшістю голосів не прийняли.

1 жовтня на засіданні Олександрійської міської виборчої комісії ситуація з реєстрацією повторилася. Тепер уже для місцевих осередків партій «Українське об’єднання патріотів-УКРОП», «Відродження» та «Наш край». 5 представникам місцевого осередку партії «Наш край» відмовили через невідповідність автобіографій. Двоє осіб від «УКРОПу» теж не змогли подати необхідні по Закону документи. А от 26 з 37 кандидатів від місцевої організації партії «Відродження» взагалі вказали іншу назву виборчої комісії, і теж не були зареєстровані. 

За рішенням комісії до суду вже звернувся Олександрійський «Опозиційний блок». Збирається до суду також місцева організація партії «Сила людей».

 

За коментарями звертайтеся: Патруль Євгеній - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.

+380994263118

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org