Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Як кіровоградським вступникам не стати жертвою університетів-маніпуляторів?

Як кіровоградським вступникам не стати жертвою університетів-маніпуляторів?

Як кіровоградським вступникам не стати жертвою університетів-маніпуляторів?

Маєш результати ЗНО – не поспішай подавати документи до ВУЗУ! Це лише одна із порад, які надає Громадська організація «ОПОРА» для цьогорічних вступників. Про особливості вступної кампанії – 2013, яка розпочалася з 1 липня,  та можливі перепони на шляху абітурієнта до вищого навчального закладу, розповіла під час сьогоднішньої прес-конференції координатор громадського спостереження за вступною кампанією у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Громадянська мережа «ОПОРА» - це неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів, яка вже п’ятий рік поспіль проводить громадське спостереження за дотриманням процедур вступу навчальними закладами, наголошує на основних моментах, на які слід звертати увагу вступникам та їхнім батькам. Завдяки рекомендаціям «ОПОРИ» розширилися способи оприлюднення результатів вступної кампанії: нині ВУЗИ оприлюднюють списки своїх абітурієнтів не лише на стендах безпосередньо у своїх приміщеннях, а й в електронному вигляді.

Зоя Лебідь запевняє, що незважаючи на різноманітність способів подачі документів, абітурієнтам не варто поспішати. Перед тим як подавати документи необхідно дізнатися про наявність ліцензії в обраного вищого закладу, про обсяги державного замовлення на обраний напрямок навчання. Цю інформацію можна переглянути на сайті Інформаційна система «Конкурс», а також на сайтах українських вишів. Незважаючи на те, що інформацію щодо обсягів державного замовлення на кожну зі спеціальностей Міністерство освіти й науки мало б довести до відома вищих навчальних закладів до початку вступної кампанії, тобто до 1 липня виші мали би розмістити ці дані на своїх сайтах та стендах, така інформація надійшла до закладів лише 1 липня, тож абітурієнтам краще дочекатися інформації про те, які саме навчальні заклади отримали державне замовлення на підготовку фахівців, проаналізувати свої шанси на зарахування і лише тоді подавати заяви для вступу.

Не радить громадський активіст подавати документи у перші дні вступної кампанії, яка триватиме до кінця липня, а для тих, хто складатиме творчі конкурси – до 20 липня. Місце у загальному рейтингу не залежить від часу подання документів, запевняє Зоя Лебідь, а лише зумовлює довгі черги у приймальних комісіях університетів та збої в системі Єдиної державної електронної бази з питань освіти. До того ж, зважаючи на значно меншу кількість випускників у цьому році, виші починають полювати за вступниками, повідомляючи про результати вступної кампанії ще до оприлюднення рейтингів.

Що ж до електронної заяви на вступ до вищого навчального закладу, то після реєстрації протягом 24 годин заява повинна отримати статус «заяву зареєстровано у ВНЗ» або «власника заяви допущено до участі у конкурсному відборі».  Електронна заява, яка протягом 48 годин з моменту подання вступником не отримала іншого статусу, ніж "Заяву подано до ВНЗ", автоматично анулюється.

Усі списки рекомендованих до зарахування, згідно з цьогорічними Умовами прийому, повинні бути оприлюдненні після кожної з трьох хвиль на сайтах та стендах вишів, а також на сайтах ВНЗ та на Інформаційній системі «Конкурс».

Докладний алгоритм дій при вступі абітурієнта до вищого навчального закладу можна переглянути на сайті громадянської мережі «ОПОРА» та на сайті представництва «ОПОРИ» у Кіровоградській області.  З питаннями та зауваженнями щодо прозорості вступної кампанії у вишах України, з виявленими неточностями та проблемами абітурієнти можуть звертатися на Гарячу лінію «ОПОРИ», де нададуть фахову юридичну допомогу з тих чи інших питань - 044 222 57 27. «Гаряча лінія» працюватиме кожного робочого дня з 9 до 18 години.

З усіма питаннями кіровоградські абітурієнти можуть звертатися також до кіровоградського представника «ОПОРИ» Зої Лебідь за телефоном 095-794-30-72.© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org