Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Юлія Тимошенко з порушенням агітувала у військовій частині Кіровограда

Юлія Тимошенко з порушенням агітувала у військовій частині Кіровограда

Юлія Тимошенко з порушенням агітувала у військовій частині Кіровограда

Сьогодні, 1 жовтня, лідер політичної партії ВО «Батьківщина», кандидат у народні депутати Юлія Тимошенко побувала з візитом у Кіровограді (99 ОВО). Тут вона провела зустріч з військовослужбовцями. В окружній виборчій комісії про візит у військову частину дізналися зі ЗМІ.

Юлію Тимошенко представили військовим як лідера партії «Батьківщина». Під час виступу політик говорила про те, що армія недостатньо матеріально забезпечена і вона зробить усе можливе, щоб це виправити.

ОПОРА вважає, що зустріч була проведена з порушенням виборчого законодавства. Зокрема, ч.2. ст. 74 «Закону  України «Про вибори народних депутатів», в якій вказано обмеження щодо передвиборної агітації. Так участь у передвиборній агітації забороняється:

«У військових частинах (формуваннях), в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах передвиборна агітація обмежується. Відвідання військових частин (формувань), установ виконання покарань і слідчих ізоляторів окремими кандидатами у депутати, їх довіреними особами чи уповноваженими особами партій забороняється. Зустрічі цих осіб з виборцями організовуються відповідною окружною виборчою комісією спільно з командиром військової частини (формування) або керівником установи виконання покарань чи слідчого ізолятора з обов'язковим повідомленням не пізніш як за три дні до дня зустрічі всіх уповноважених осіб партій, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або їх довірених осіб у відповідному одномандатному окрузі».

Як повідомили спостерігачу ОПОРИ в ОВК №99, жодних звернень про організацію зустрічі у військовій частині до них не надходило.

Ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України»: «Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу».  Партія  ВО «Батьківщина» є суб'єктом виборчого процесу як і кандидат у народні депутати Юлія Тимошенко.

прес-секретар кампанії спостереження Громадянської Мережі ОПОРА в Кіровоградській області
За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області
+380994263118


© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org