Головна Новини та публікаціїВідеоАналітикаНапрямки роботиПро насКонтакти
» » Журналістів на конференцію партії «Опозиційний блок» пускали вибірково

Журналістів на конференцію партії «Опозиційний блок» пускали вибірково

Журналістів на конференцію партії «Опозиційний блок» пускали вибірково

Журналістів видання «Точка ОПОРИ» не пустили на конференції політичної партії «Опозиційний блок», де проходило висування кандидатів по багатомандатному виборчому округу до Кіровоградської обласної ради. Також на конференцію не пустили журналіста місцевого онлайн-видання «Гречка». Охорона заходу намагалася завадити проводити журналісту зйомку ззовні.

В суботу, 25 вересня, з 11:00 на території Торгово-промислової палати відбувалася конференція обласної організації політичної партії «Опозиційний блок». Не усі ЗМІ мали однаково вільний доступ на даний захід. Зою Лебідь та Марину Стебу, журналістів газети «Точка ОПОРИ», засновником якої є Громадянська мережа ОПОРА, не пустили на конференцію, заявивши, що вони не запрошені. Олена Данилишин, яка представилася як кандидат до обласної ради, пояснила, що «запрошення надсилали усім електронною поштою та телефонували особисто». І що, ймовірно, в деякі ЗМІ запрошення не надійшли.

Натомість опитування серед кіровоградських журналістів у спеціалізованій групі в соціальній мережі Фейсбук засвідчило, що запрошення електронною поштою або телефонним дзвінком надходило в редакцію обласного телебачення. Також на конференцію потрапили працівники районних друкованих ЗМІ.

Представники «Точки ОПОРИ» дізналися про конференцію партії «Опозиційний блок» від представників обласної виборчої комісії.

У Кіровограді вже відбулися обласні конференції з висування кандидатів в депутати місцевих рад таких партій як «Аграрна партія», «Об'єднання «САМОПОМІЧ», «УКРОП», «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ», «Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», «Рідне місто», «Наш край», «Партії «Відродження», «Громадянська позиція», «Союз лівих сил», Радикальна партія Олега Ляшка. На жодній з названих конференцій не було проблем з доступом журналістів на захід.

Зазначимо, що згідно частини 5 статті 37 Закону України «Про місцеві вибори» політична партія повинна повідомляти про дату, час та місце політичної конференції територіальну виборчу комісію не пізніше ніж за день до дня зборів. Згідно цієї ж статті абзац другий політична партія повинна повідомляти і ЗМІ та визначити порядок акредитації для ЗМІ.

ОПОРА вважає, що в даному випадку йдеться про вибірковий підхід до ЗМІ зі сторони партії «Опозиційний блок». Так пункт 4 ст. 13 Закону України «Про місцеві вибори», передбачає, що всім представникам ЗМІ, незалежно від форми власності, гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи пов’язані з місцевими виборами.

Частина 1 ст. 26 Закону України «Про інформацію» передбачає, що усі дії, пов'язані з акредитацією, мають ґрунтуватися на 
принципах відкритості, рівності, справедливості з метою забезпечення права громадськості на одержання інформації через засоби масової інформації. 

За коментарями звертайтеся:

Патруль Євгеній, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області

+380994263118

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.



© ГО "КІРОВОГРАДСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на oporakr.org